Irydologia Irydologia
Zdrowie
          

Badanie irydologiczne

Badanie irydologiczne powinno być wykonywane razem z innymi badaniami związanymi z medycyną konwencjonalną a nie zamiast nich. Ma zadanie wskazać jakie narządy są zagrożone chorobą lub są chore po aby w odpowiednim kierunku postępował dalszy proces diagnozowania.Warto przeprowadzić dalsze badanie takie jak USG czy tomografię komputerową aby upewnić się czy diagnoza irydologiczna jest prawidłowa. Warto też sprawdzić na podstawię kilku wyników diagnoze postawioną przez lekarza irydologa. Dzięki badaniu irydologicznemu możemy dokładnie i bardzo skutecznie ocenić stan naszego organizmu.

Badanie irydologiczne jest bardzo szczegółowe.Dzięki temu badaniu możemy dowiedzieć się czy nasz organizm ma zdolność do obrony przed chorobą oraz tempo samoistnej regeneracji.Dzięki temu badaniu stwierdza się również jakie cechy ogólne posiada nasz organizm. Badanie irydologiczne następuje przy pomocy specjalnego aparatu zwanego irydoskop czy też lampa szczelinowa. Podczas tego badania lekarz szczegółowo ogłada nasze oczy a przedewszystkim źrenice gdzie znajduje się tęczówka.Dzięki temu możemy dowiedzieć się o stanie zdrowia naszych organów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych oraz jaki jest stan naszych węzłów chłonnych i dziedziczna podatność na różne choroby.

Diagnoza irydologiczna pozwala również przewidzieć choroby jakie pojawią się w przyszłości.

Na podstawie wyników badań lekarz irydolog może zalecić nam odpowiednią profilaktykę lub np. dietę. Dzięki badaniu irydologicznemu możemy dowiedzieć się jak choroby, które przebyliśmy w ciągu życia wpłynęły na nasz organizm i czy nasze narządy zostały przez to w jakiś sposób uszkodzone. Irydodiagnostyka pozwala na szczegółowe ukazanie skłonności naszego organizmu do chorób reumatycznych, alergii jak również może uświadomić nam jaki jest stan bariery immunologicznej naszego organizmu. Dzięki irydologii możemy dowiedzieć się również o pasożytach czy bakteriach w naszym organiźmi, które mają wpływ na nasz układ trawienny, a także o stanie naszego układu krwionośnemu co może pomoc w zapobieganiu takim stanom jak wylew czy zawał.Każde badanie irydologiczne powinien poprzedzić wywiad z pacjentem, który może pomoc w działu lekarzowi irydologowi aby stwierdził czy stany chorobowe jakie zobaczy w tęczówce naszego oka potwierdzają to co mówi pacjent i czy faktycznie jest widoczna choroba na tęczówce w tej części organizmu jaką wskazuje pacjent.


Zobacz jak samodzielnie, skutecznie i niezwykle tanio
zdiagnozować swoje zdrowie, zanim będzie za poźno!
Sprawdź »

Teczowka oka

Badanie irydologiczne

Lekarz irydolog

Cukrzyca - diagnozowanie, rozpoznanie

Rak płuc

Mapa irydologiczna tęczówki oka

          Jeżeli chcesz lepiej poznać swój organizm i sprawdzić stan swojego zdrowia możesz to zrobić przy pomocy badania tęczówki oka, którą zajmuje się irydologia. Myślę, że warto mieć takie informacje, aby lepiej zadbać o swoje zdrowie i dłużej się nim cieszyć. Możesz sam dowiedzieć się jak obserwować tęczówkę oka bez pomocy lekarza. Więcej informacji na ten temat możesz dowiedzieć się czytając poradnik.
Irydologia - diagnozowanie z teczowki
"Niezwykle interesująca pozycja, szczególnie dla osób interesujących się diagnozą i leczeniem. Bardzo łatwo jest poruszać się w tej formie na komputerze. Wygodnie zmieniać rozdziały czy nawet generować poszczególne opisy i rysunki. "
- Piotr A, prezes zarządu spółki, 57 lat

Dowiedz się więcej... »Irydologia pdf
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Kamienie nerkowe
Atopowe zapalenie skóry


Copyrigtht © 2009-2024 DoZdrowia.com | Polityka prywatności | Kontakt